Sklep ze sprzętem i akcesoriami do Nordic Walking

Nordic Walking

Czym jest Nordic Walking dla mnie?

To obietnica spotkania się z drugim człowiekiem w najbardziej sprzyjających warunkach – w naturze.

To towarzyszenie w poznawaniu techniki, w „docieraniu się” z kijami.

To również spotkanie grupy ludzi, których łączy wspólna pasja, podejście do ruchu i aktywności .

To prosty sprzęt do niezwykłego użytku, który sprawia, że uruchamiamy większość mięśni prawie mimowolnie.

To spacer.

Dynamika.

Otwarcie się na siebie, na innych i na przyrodę.

To słońce, deszcz, śnieg i mróz.

To radość i energia.

To satysfakcja.

To jedność.

Przyjdź sam i sprawdź czym dla Ciebie jest Nordic Walking!


Historia Nordic Walking


Nordic Walking w dosłownym tłumaczeniu oznacza wędrówki nordyckie. Powstał on w Finlandii w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku choć jego źródeł można się doszukiwać już w starożytności kiedy to pasterze i pielgrzymi używali kijów do podpierania się podczas marszu w trudnym terenie.

W dzisiejszych czasach zasługę powstania tej aktywności ruchowej należy jednak przypisać fińskim sportowcom trenującym biatlon. Potrzebowali oni urozmaicić i zintensyfikować trening letni nie tracąc zarazem kondycji. Poszukiwali formy ruchu, która zastąpi bieg narciarski i będzie tak samo efektywna. Podczas lata odłożyli więc narty i posługując się samymi kijkami - zaczęli "chodzić". Tym sposobem powstał Nordic Walking.

Nordic Walking jest więc połączeniem marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, podobnych do tych używanych w narciarstwie biegowym.

W chwili obecnej Nordic Walking jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów masowych w Europie i na świecie. Zdobył on już całą Skandynawię, USA, Niemcy, Austrię i Szwajcarię. W 2003 roku liczba uprawiających marsz z kijka mi przekroczyła 3 miliony osób, a dane na rok 2005 podają już ponad 5 milionów entuzjastów tej formy aktywności ruchowej.

Obecnie w Polsce, w zdecydowanej większości, dostępne są kijki kilku najbardziej liczących się na rynku firm. EXEL, GABEL, LEKI i ONE WAY zajmują się specjalistyczną produkcją i dystrybucją kijów oraz akcesoriów do Nordic Walking. Oprócz sprzedaży prowadzą one szkoły Nordic Walking gdzie uczą technik chodzenia oraz zajmują się specjalistycznym kształceniem instruktorów oraz przewodników Nordic Walking w całej Polsce.

design by Artevia