Zacznę od tego, że uwielbiam Gymstick. Jestem instruktorem Gymstick, ćwiczę Gymstick na eventach, zapoznaję instruktorów z tym sprzętem. Z doświadczenia wiem, że jak ktoś raz na nim poćwiczy od razu docenia jego funkcjonalność i chce go mieć u siebie w domu. Dlatego właśnie postanowiłam jeszcze bardziej propagować gumy Gymsticka.

Gymstik wymyślili Finowie już jakiś czas temu choć na pewno było to te stulecie:) Jako że w gronie twórców byli obecni również trenerzy Nordic Walking przystosowano gumy również do kijów nordicowych. Stworzono też Agua Gymsticki do ćwiczeń w basenie.

Czym ten sprzęt różni się od setek innych gum na rynku fitness? Przede wszystkim to gumy ze specjalnymi pętlami na końcach, które możemy założyć na nogi lub ręce. To właśnie to wyróżnia Gymstick od innych gum, które są albo w pętlach albo mają klasyczne zakończenia. Poza tym tak jak inne gumy ma różne stopnie trudności: zielony - podstawowy, niebieski - mocniejszy, czarny - mocny, srebrny - bardzo mocny i złoty - ultra mocny. W liczbach wygląda to tak:

5 stopni oporu:

  •     od 1 do 10kg, kolor zielony,
  •     od 1 do 15kg, kolor niebieski,
  •     od 1 do 20kg, kolor czarny,
  •     od 1 do 25kg, kolor srebrny,
  •     od 1 do 30kg, kolor złoty

Jak mówiłam wcześniej są 3 rodzaje Gymsticka:

- drążek z gumami
- gumy mocowane do kijów NW
- Agua Gymstick

Każdy sprzęt zapakowany jest w profesjonalny pokrowiec a nowa seria Gymstick z drążkiem jest nawet teleskopowa tak aby łatwiej było go transportować. Gumy do kijów NW są zapakowane w specjalną saszetkę, którą można zamocować na pas i wyruszyć na trening do lasu. Dodatkowo w zestawie znajdziecie plakat z ćwiczeniami i płytę CD o tym jak używać sprzętu w tym krótka instrukcja jak chodzić z kijami.

Zobaczcie jak wyglądają ćwiczenia z Gymstick:

 

Jak widać z Gymstickiem można zrobić naprawdę dużo i naprawdę mocno. Ten niepozorny sprzęt "masakruje" często nowicjuszy i często dochodzi tu do przekraczania granic własnych możliwości. Nierzadko też uczestnicy uświadamiają sobie się jak słabe mają ręce czy wręcz kondycję. Ale Gymstcik daje też nadzieję i to naprawdę dużą, że jeśli tylko zaczniesz ćwiczyć na nim regularnie Twoja forma znacząco wzrośnie. Zbudujesz swoją siłę, poprawisz formę, Twoje ciało ujędrni się a mięśnie staną się widoczne.

Liczę, że zachęciłam Cię do spróbowania ćwiczeń z gumami Gymstick - czy to w formie drążka i gum czy samych gum przypiętych do kijów Nordic Walking.

Gymstick znajdziecie w naszym sklepie. Jeśli macie dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu.


Polecamy w sklepie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w sklepie internetowym

Zapraszamy na wyjazdy

Wyjedź z nami na aktywne wakacje lub weekend z Nordic Walking!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje podaj swój adres email.