Ostatni czas to zmiana całego naszego życia, również aktywności. Do niedawna mieliśmy nie tylko zamknięte siłownie i fitness kluby, ale i lasy. Wykonywanie ćwiczeń właściwie zawężało się wyłącznie do aktywności w domu. Wielu z nas wykorzystało ten czas i zaczęło być aktywnym w domu, wielu jednak nie znalazło sobie wystarczająco motywacji i nie robiło nic. Dla tych, którzy szukają inspiracji do ćwiczeń w domu proponujemy:
- ćwiczenia z obciążeniem (hantle, obciążniki, gumy, piłki lekarskie, kettelbele, Gymstick)
- joga
- pilates
- ćwiczenia fitness

Do ww. znajdziecie mnóstwo inspirujących propozycji na YouTube. My często korzystamy z kanałów Fitness Blender - profesjonalnie i przystępnie podana solidna dawka ćwiczeń.

Dobra wiadomość jest taka, że już od poniedziałku 20/04/2020 mamy otwarte lasy. Znów można swobodnie wyjść do lasu i choćby po nim spacerować. Zdecydowanie zachęcam aby wziąć ze sobą kije do Nordic Walking, ale i zwykły spacer po wiosennym lesie będzie niesamowitą odskocznią każdego z nas. Biorąc kije i uprawiając Nordic Walking weźmiecie sobie jednak ze spaceru dużo więcej. Uruchomicie zdecydowanie więcej mięśni, dotlenicie się znaczniej, poprawicie działanie układu krążenia i oddechowego, odciążycie stawy, zmniejszycie poziomu stresu oraz cukru i cholesterolu a przede wszystkim pooddychacie świeżym wiosenny powietrzem w przepięknej aurze.

Do aktywności na powietrzu oczywiście zakładamy maseczki. Polecam takie, przez które łatwiej oddychać czyli bawełniane lub co szczególnie sprawdza się podczas ruchu Buff czyli chusta, którą możecie zasłonić usta i nos.

Pamiętajcie o żelach i płynach dezynfekujących oraz o zachowaniu bezpiecznej 2 metrowej odległości.

Do zobaczenia w lesie!