Często pytacie czym różnią się nasze szkolenia na instruktora Nordic Walking od innych kursów. Dziś postaram się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Szkoła Instruktorów Nordic Sport powstała w 2012 roku. Do chwili obecnej przeszkoliliśmy ponad 1400 instruktorów! Szkolimy w całym kraju. Dojeżdżamy tam gdzie tworzy się grupa. Nasze kursy charakteryzują się przede wszystkim kameralnymi grupami co dla Was oznacza same korzyści. Mała grupa to więcej czasu szkoleniowca na każdego uczestnika, to większe skupienie na efektach, więcej poprawek, więcej ćwiczeń.

Ale po kolei: szkolenie trwa 1 dzień ok. 7 godzin (w zależności od wielkości grupy), czasem są też szkolenia indywidualne czyli tylko pod jednego uczestnika. Mamy więc kilka godzin na to aby uczynić z Was pełnoprawnych i profesjonalnych instruktorów. Nie ukrywam, że jest to wyzwanie, którego świadomie podejmujemy się za każdym razem. Najważniejsze więc to dobrze przygotowany program kursu i dobre metody szkoleniowe. Oba te warunki przez te kilkanaście lat doskonale wypracowaliśmy. Wiemy jak sprawnie i efektywnie nauczyć techniki od podstaw, serwujemy Wam mnóstwo ćwiczeń wspomagających poprawną technikę Nordic Walking. Potem w ramach ćwiczenia sami stajemy w roli klienta, którego szkolicie. To Wasze pierwsze trudne zadanie, które zawsze kończycie dobrze. Następny etap to pozostałe 2 wymagające techniki - zaawansowana i sportowa. Tu czeka Was prawdziwe wyzwanie kondycyjne i też z pewnością na cierpliwość i pokorę wobec własnych niedociągnięć. Są to ważne punkty, które przerabia każdy (nawet prowadzący ma je za sobą:)

Szczęśliwi instruktorzy po kursie

Po nauce techniki w stopniu: podstawowym zaawansowanym i sportowym czeka uczestników czas gier, zabaw i tańców z kijami. To zawsze najbardziej radosna, pełna śmiechu i emocji część szkolenia na instruktora Nordic Walking. W tym czasie przerabiacie cały zestaw gier z kijami, które potem włączacie do swoich treningów, a które sprawiają, że Wasi Klienci też świetnie się bawią i relaksują co jest kluczowe na każdych zajęciach. Gry i zabawy, w tym tańce z kijami na kursie instruktora Nordic Walking to ważna część szkolenia, która uczy i inspiruje co można robić z kijami oprócz poprawnego ich używania w marszu.

Po tej jakże energetycznej części szkolenia czas na dodatkowe atrakcje a są to: Gymstick, Bungy Pump i spadochron treningowy. Te 3 przyrządy to doskonały sposób na urozmaicenie treningu oraz na poprawę siły i wydolności. Gymstick to przyrząd treningowy - gumy montowane na kijach, który jest jak siłownia w jednym. To ćwiczenia jak ze sztangą. Gumy oporują, my wzmacniamy mięśnie. Ćwiczymy przy muzyce.
Kolejny przyrząd to Bungy Pump - specjalne kije ze sprężynami wewnątrz, które mamy za zadanie dopchnąć do dołu przez co bardzo mocno pracują nasze ramiona.
Ostatni przyrząd to spadochron treningowy - Waszym zadaniem jest biec tak szybko aby się napiął - jest to zawsze świetna zabawa i pamiątka w postaci wyjątkowych zdjęć.

Co do zdjęć i filmów - podczas całego szkolenia na instruktora Nordic Walking jesteście filmowani i macie robione zdjęcia. Wszytko po to abyście mieli dobrze narzędzie do sprawdzania Waszych postępów (na żywo oglądacie swoją technikę) oraz po powrocie z kursu macie cały czas dostęp do swoich filmów mogąc swobodnie analizować swój marsz. Zdjęcia to forma pamiątki oraz możliwość wykorzystania ich do promocji własnych działań.

Koniec szkolenia na instruktora Nordic Walking to egzamin praktyczny - marsz 3 technikami oraz pytania teoretyczne. Spokojnie - nie martwcie się. Większość zalicza:)

Po egzaminie - czas na rozciąganie z kijami. Stretching z kijami, elementami yogi i pilatesu to najlepszy sposób aby uniknąć zakwasów. To ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe na koniec kursu.

Przed Wami już ostatnia część szkolenia - rozdanie certyfikatów ( w jęz. polskim i angielskim ) oraz legitymacja w formie plastikowej karty ze zdjęciem! To oczywiście najbardziej oczekiwana część szkolenia!

Mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił Wam jak wygląda i czym różni się nasze szkolenie na instruktora Nordic Walking od innych. Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w naszym kursie! Sprawdźcie na sobie jak to jest zostać instruktorem Nordic Walking!

Gdzie szkolimy najczęściej? Warszawa, Katowice, Gdańsk, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław.

Zapraszamy!

Szczegóły i zapisy znajdziecie TUTAJ