Dziś ciąg dalszy i obiecane niespodzianki.

Co może kryć się w trakcie naszego treningu na za drzewem? Oprócz ciekawskich oczu przyglądających się naszej technice lub kolorowym kijom może nas przyczaić się napastnik o niecnych planach. Co wtedy? Oczywiście do ochrony może zastosować kije, którymi można się całkiem dobrze bronić, ale warto też użyć wtedy głosu i po prostu wołać o ratunek. Zwykle w lesie można spotkać biegaczy czy spacerujących, powinni więc oni zareagować na nasze wołanie. Podczas moich kilkunastu lat treningów nie znalazłam się na szczęście w takiej sytuacji, ale prawdą jest, że nie wchodzę szczególnie głęboko w las kiedy trenuję sama. Warto wybierać szerokie i dobrze widoczne ścieżki gdzie spotkacie wielu innych trenujących niż wąskie i rzadko uczęszczane drogi. Pamiętacie - bezpieczeństwo przede wszystkim!

Z bardziej optymistycznych spraw, które mogą się na przydarzyć na treningu to:

- uśmiech mijanych osób i miłe powitanie
- relaks w lesie i kąpiel słoneczna w środku dnia
- spotkanie z leśną zwierzyną (często widuję wiewiórki i dzięcioły, kilka razy minął mnie też dzik!)
- odnajdywanie pierwszych oznak pór roku (szczególnie wiosna daje mnóstwo radości kiedy to widzimy jak z dnia na dzień rozkwita co raz więcej liści na drzewach)
- czasem można spotkać dawno niewidzianych znajomych, którzy akurat tego dnia i o tej godzinie tez postanowili wyjść na spacer
- nierzadko też, właśnie na treningu na świeżym powietrzu, przyjdą Wam do głowy genialne pomysły, rozwiązania trudnych spraw czy odpowiedzi na dręczące Was pytania - to sprawdzone, że kreatywność na Nordic Walking wzrasta o 60%

A na koniec jeszcze kilka wskazówek:

Jeśli zgubisz się w lesie, nie panikuj, wyjmij telefon (jeśli go wziąłeś) i włącz GPS tryb marsz a on pokieruje Cię do wybranego miejsce.

Skręciłeś kostkę? Zatrzymaj się, rozmasuj, sprawdź czy możesz iść dalej, wykonaj kilka ruchów okrężnych stopą i spróbuj dojść do wyznaczonego celu. Jeśli nie - dzwoń po pomoc lub poproś o to mijane osoby.

Złamałeś kij lub grot? Nie ma wyjścia - wracasz do domu i dzwonisz do nas po nowe akcesoria lub sprzęt:) Zapraszamy i życzymy udanych treningów bez przykrych niespodzianek!

PS Jeśli nie chcesz aby Ciebie napadli i sam chcesz wyglądać groźnie załóż maskę filtrującą i będziesz mieć dwa w jednym:)

Maska