Dziś w moim artykule przeczytacie o Nordic Walking w Warszawie czyli:

  • gdzie chodzić z kijami w stolicy
  • gdzie kupić dobre kije
  • jak znaleźć dobrego trenera do Nordic Walking
  • jakie są rodzaje zajęć w Warszawie

Gdzie chodzić z kijami w Warszawie?

Nordic Walking uprawiać się powinno na naturalnym podłożu. Wobec tego szukajcie miejsc w naturze. Możecie wybierać spośród licznych parków: Pola Mokotowskie, Parki w centrum miasta, Łazienki i oczywiście lasy: Kabacki (w którym sama od lat trenuję zarówno prywatnie jak i z Klientami), Młociński czy Puszcza Kampinoska (troszkę dalej, ale warto).

Polecam oczywiście lasy z racji większego pożytku dla ciała i ducha, ale jeśli nie macie tyle czasu to warto wtedy wybrać i park.

Odradzam chodzenie po ulicach/chodnikach z racji słabszej i gorszej techniki (nakładki będą się ślizgać więc nie nastąpi mocne wybicie się z kija). Chodzenie po twardym podłożu, tak jak bieganie, uszkadza nam również stawy.

Gdzie kupić dobre kije do Nordic Walking?

Oczywiście w profesjonalnych, dedykowanych Nordic Walking sklepach. Zapraszam Was oczywiście do Sklep Nordic Sport gdzie znajdziecie kije różnych marek, w różnych cenach i konfiguracjach. Dlaczego warto tam zajrzeć? Możecie zawsze liczyć na moje doradztwo w kwestii doboru kijów czy ich rodzaju i długości. Do kijów dobiorę Wam również strój czy obuwie a także inne akcesoria niezbędne dla nordic walkera.

Jak znaleźć dobrego trenera do Nordic Walking?

Jako że prowadzę od lat Szkołę Instruktorów Nordic Sport i kształcę instruktorów Nordic Walking możecie zapytać mnie o trenera w swojej dzielnicy lub nawet innym mieście. Nieskromnie zaproszę Was oczywiście do siebie na treningi indywidualne, ale jeśli jesteście z dalszych dzielnic znajdę dla Was trenera bliżej Was. Zachęcam do odbycia choć 2-3 lekcji z instruktorem. Takie treningi znacząco wpłyną na Waszą technikę, poprawią ją, dzięki czemu stanie się efektywna.

Instruktor z kijami na polanie

Jakie rodzaje zajęć znajdziecie w Warszawie?

Od kilku lat w stolicy znajdziecie szeroką ofertę wszelkich zajęć sportowych (często bezpłatnych) w tym oczywiście marsze z kijami. Sama zaczęłam cykl treningów dla miasta, kilka lat temu otwierając Ursynowski Nordic Walking, który prowadziłam 5 lat. W tej chwili zajęcia z kijami znajdziecie już praktycznie w każdej dzielnicy. Są one zróżnicowane pod względem stopnia zaawansowania czy wieku. Jeśli szukacie takich treningów wystarczy poszukać ich w internecie na stronach dzielnic lub skontaktować się z poszczególnymi działami sportu.

Mam nadzieję, że temat Nordic Walking w Warszawie został Wam rozjaśniony. Zapraszam do kontaktu w razie pytań i koniecznie na trening do Lasu Kabackiego razem ze mną:)