Dziś opowiem Wam o butach na zimę, idealnych do chodzenia po mieście, ale sprawdzających się również w górach na szlaku czy w lesie - chodzi o model Cortina szwedzkiej firmy ICEBUG.

Zobacz buty ICEBUG Cortina w sklepie

Noszę je już 2 rok i sprawdzają się w każdych warunkach. Są lekkie i ciepłe, utrzymują komfort cieplny do -20 st. Sprawdziły się w czasie moich wycieczek po Sudetach, w codziennym chodzeniu po mieście czy w spacerach po lesie i parku. Dobrze się dopasowują, są wygodne i dobrze trzymają ciepło. Mając je na nogach praktycznie nie myśli się o zimnie i chłodzie. Po prostu czerpie się ze spaceru na świeżym powietrzu. Dodatkowo posiadają dobrze trzymającą się podłoża podeszwę w lekkim trekkingowym stylu. Podeszwa jest gumowa, ze specjalnej gumy, która sprawdza się na śliskim powierzchni.

Mają impregnowany materiał przez co chronią przed mokrym śniegiem. Podeszwa wewnątrz buta zrobiona jest ze specjalnej wkładki o kobieco brzmiącej nazwie EVA, która zapewnia wygodę i dobrze amortyzuje, jest przy tym naprawdę wygodna i daje poczucie komfortu. Producent podaje, że można na buty zakładać, dodatkowo zakupione, nakładki BUGweb, które dzięki 6 metalowym kolcom dają doskonałą przyczepność do podłoża w warunkach silnego oblodzenia. Cortina to buty sprawdzone, wypróbowane przeze mnie w różnych warunkach i zdecydowanie przez to polecane na zimę specjalnie dla Was.

Gdybyście szukali butów na większe zimno (-40 st.). Icebug stworzył też model i na takie okazje. Buty Sorix z kolcami, dla prawdziwych twardzieli i twardzielek – wersja dla pań: biała). SORIXy to hit podczas tej mroźnej zimy. Producent podaje, że nadają się na skutery śnieżne, do wędkowania podlodowego oraz dla osób pracujących w skrajnie niskich temperaturach (ukłony w kierunku sprzedawców, którzy godzinami stoją na mrozie). Buty mają specjalne kolce, które nie pozwolą na ślizganie się po oblodzonej powierzchni. Mają dodatkową ochronę na palce i wzmocnione pięty. Dodano też odblaskowe elementy 3M. Buty prezentują się solidnie i są naprawdę mocne. Materiały tam wykorzystane są wyjątkowo trwałe i naprawdę dobrej jakości. Polecane na zimowiska, ferie i urlopy w górach. Idealne do założenia po nartach czy desce. Pozwolą na swobodne poruszanie się i komfort cieplny w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach.

Zobacz buty ICEBUG Sorix w sklepie