Strój i obuwie to niezwykle ważne elementy gwarantujące komfortowy i efektywny trening. Ubranie powinno przylegać do ciała, być z materiałów oddychających i szybkoschnących. Nie sprawdzą się więc bawełniane koszulki czy niesportowe skarpety. Ważne jest też obuwie z podeszwą trzymającą się dobrze podłoża, oddychające a zimą nie przepuszczające wody i śniegu. Wszystkie zaprezentowane poniżej produkty są dostępne w naszym sklepie sportowym.

Odzież i obuwie

Podczas treningów bardzo ważny jest komfort marszu. Na Nordic Walking zakładamy więc strój lekki i z materiałów oddychających. Podkoszulki, bezrękawniki i koszulki z materiałów szybkoschnących i odprowadzających wilgoć na zewnątrz sprawdzą się podczas każdego treningu. Dobrze jest stosować styl „na cebulkę” a latem nie zapominać o nakryciu głowy, okularach, kremie z filtrevm UV oraz o płynie przeciw komarom i kleszczom.

Koszulka oddychająca Brubeck

O każdej porze roku można nosić specjalistyczne rękawiczki do Nordic Walking, które zapobiegają otarciom naskórka. Producenci kijów zadbali o to by ich rękawiczki były dobrze dopasowane do kijów, nie krępowały ruchów i nie utrudniały marszu. Wiele osób nosi rękawiczki przez cały rok (do wyboru rękawiczki bez palców i z palcami) dzięki nim latem kiedy poci się ręka nie powoduje to ślizgania się kija, jest bardziej higieniczne i w konsekwencji ułatwia trening.

Rękawiczki Exel do nordic walkingu

Zarówno latem jak i zimą buty do Nordic Walking powinny spełniać te same warunki: być lekkie i z grubą, elastyczną podeszwą. Zimą sprawdzą się buty 3/4 za kostkę, nieprzemakalne, latem obuwie przed kostkę z materiałów oddychających, z siateczką. W sklepach sportowych można już spotkać obuwie przeznaczone specjalnie do Nordic Walking. Proponowane na zdjęciu obuwie (firma ICEBUB model Enlight damskie) to buty wyjątkowo lekkie, solidnie wykonane, ze świetnie trzymającą się podłoża podeszwą, testowane przez nas na różnorakim terenie. Rewelacyjnie sprawdzają się do chodzenia i biegania, nawet po górskim terenie.

Buty sportowe Icebug

Do obuwia na trening wybieramy skarpety sportowe, najlepiej specjalne do Nordic Walking, trekkingu lub sportowe. Skarpety powinny dobrze trzymać całą stopę, nie pozwalać na rolowanie się jej wewnątrz buta, powinny być też oddychające.

Skarpety JJW

Przydatne akcesoria do marszu

  • mały plecak - przydatny podczas marszu, ważne aby był lekki a paski nie krępowały ruchów i nie obcierały. Dobry plecak powinien zawierać dużo kieszeni oraz łatwo i szybko się otwierać. Ważne też aby był nieprzemakalny i widoczny po zmroku (elementy odblaskowe).

Plecak

  • saszetka na dokumenty i wodę z miejscem na bidon. Idealny dla tych, którzy nie chcą nosić plecaków a potrzebują nosić ze sobą klucze czy wodę.

    Torba saszetka na pas

  • pokrowiec na kije - praktyczny, składany, w formie saszetki, do której po złożeniu pokrowca można włożyć dokumenty, klucze czy telefon komórkowy. Taki pokrowiec sprawdza się nie tylko torba na kije przydatna w podróży, ale też jako ochrona dla kijów w transporcie.

Pokrowiec na kije

  • buff czyli wielofunkcyjna chusta/komin, którym można zakryć twarz przed wiatrem czy mrozem lub założyć na głowę jako czapkę czy opaskę. Rewelacyjnie sprawdza się w treningach o każdej porze roku. Można je używać jako czapkę, opaskę, zakryć całą lub część twarzy co jest istotne zwłaszcza przy dużych wiatrach zimą. Lekka, oryginalna, w różnych kolorach, dla każdego. Są też specjalne buffy dla dzieci.

Chusta na szyję lub głowę

  • FlipBelt czyli pas na dokumenty i telefon komórkowy. Pas, który zakładamy na spodnie czy spodenki, pozwala umieścić w środku, kartę kredytową, klucze czy nawet telefon. Idealne dla nordic walkerów i biegaczy. Niezbędny latem kiedy każdy dodatkowy element może powodować dyskomfort.

Pas biodrowy na dokumenty i telefon komórkowy

  • raczki na buty na zimę – do chodzenia po trudnym, oblodzonym terenie. Sprawdzone wielokrotnie podczas treningów zimą, pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się po oblodzonej ziemi, gwarantują doskonałą przyczepność, dzięki czemu marsz zimą również jest dynamiczny i efektywny.

Raczki nakładki antypoślizgowe  na buty