Nordic Walking jest jedną z najczęściej wybieranych aktywności przez seniorów. Marsze z kijami są preferowane przez osoby starsze z racji niezliczonych zalet jakie Nordic Walking zapewnia: zwiększenia bezpieczeństwa w czasie marszu (podparcie), uruchomienia do pracy całego ciała, możliwości wyjścia z domu, spotkania z innymi a przede wszystkim dzięki niemu dbamy o zdrowie i zachowanie dobrej formy. Nordic Walking dla seniorów pełni również funkcje społeczne – osoby starsze, często samotne dzięki treningom spotykają się z innymi ludźmi, są w kontakcie z naturą co pozytywnie oddziałuje na ich psychikę, mają cel (zdrowie) i świadomość tego, że wciąż są sprawne i samodzielne a także niezależne.

Seniorzy na zajęciach nordic walking z kijami

Jako stosunkowa prosta forma ruchu, marsz z kijami jest dostępny dla każdego nawet wiekowo zaawansowanego seniora. Każdy może maszerować w swoim tempie. Nie wymaga specjalnych inwestycji. Można go uprawiać cały rok bez względu na pogodę. Więcej o zaletach Nordic Walking możecie Państwo przeczytać tutaj. Ofertę naszą kierujemy do pensjonatów, domów spokojnej starości, domów opieki, fundacji, szpitali i wszystkich, którzy pracują z seniorami.

Formy współpracy

  • Prowadzimy warsztaty, na których szkolimy seniorów z techniki marszu Nordic Walking

Stworzyliśmy bazę dla warsztatów z Nordic Walking podczas których na stoisku Nordic Walking szkolimy z techniki marszu grupy i osoby indywidualne, pokazujemy profesjonalny sprzęt, mówimy o zaletach regularnych treningów. Pokazujemy ćwiczenia rozgrzewkowe i rozciągające, proponujemy gry i zabawy integracyjne z kijami. Od 2007 r. prowadzimy cykliczne zajęcia dla seniorów. Jesteśmy ekspertami w pracy z seniorami, wiemy na co zwrócić uwagę podczas zajęć aby były one efektywne, wiemy jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zajęć.

Przeszkolony personel to idealny pomysł na regularne treningi w swoim miejscu pracy, ośrodku czy domu opieki, hotelu i pensjonacie dlatego oferujemy kursy na instruktora Nordic Walking dopasowane do potrzeb danego obiektu. Nasz szkoleniowiec przyjeżdża do Państwa. Kurs trwa 1 dzień i kończy się egzaminem praktycznym, po którym kursanci otrzymują certyfikaty.

  • Organizujemy i prowadzimy imprezy masowe / eventy, które skierowane są do seniorów (promocja zdrowia, zdrowego stylu życia, diety i ruchu)

Impreza masowa, na której promowany jest zdrowy tryby życia, gdzie ważna jest profilaktyka zdrowia u osób starszych to miejsce gdzie Nordic Walking jest na najlepszym miejscu. Nasze stoisko gdzie szkolimy z techniki marszu, odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące Nordic Walking jest zawsze pełne osób seniorów dbających o swoje zdrowie i kondycję. Promujemy aktywny tryb życia poprzez regularne treningi i prowadzimy lekcje nauki marszu.

Dobry, sprawdzony i z gwarancją na lata sprzęt to podstawa bezpiecznych i profesjonalnych treningów z Nordic Walking. Oferujemy kije marki EXEL, LEKI, KV+, które są nie tylko najlepsze na rynku, ale i sprawdzone przez nas, naszych instruktorów i uczestników na przestrzeni kilkunastu lat.

  • Oferujemy wypożyczanie kijów do Nordic Walking w dużej ilości na potrzeby konkretnego wydarzenia

Zlecającemu imprezę udostępniamy naszą wypożyczalnię sprzętu. Cennik znajduje się tutaj

Zapraszamy do kontaktu. Zaproponujemy konkretną formę współpracy dopasowaną do Państwa potrzeb. Chętnie podpowiemy rozwiązania i przygotujemy ofertę specjalnie dla Państwa opracowaną.

 Zamów imprezę już dziś wybierając sposób poniżej: