Jako oficjalni instruktorzy Nordic Walking powinniście oprócz nienagannej techniki umieć efektywnie uczyć innych, znać zasady treningów, mieć dziesiątki propozycji ćwiczeń na rozgrzewkę i rozciąganie a także znać sposoby na urozmaicenie treningów. Być może macie już swój pomysł na to aby Wasze zajęcia były jedyne i niepowtarzalne. Tego życzymy Wam przede wszystkim. Wszelkie propozycje poniżej służyć będą temu abyście się rozwijali, promowali i jak najwięcej udzielali się w kwestii treningów.

 Kije dla instruktorów i dla grup

Pierwsza i kluczowa sprawa na treningu to kije. Zarówno dla Was jak i uczestników. Kije, które proponujemy instruktorom to:
1. EXEL model: Trainer Curve OEB lub Pro Curve OEB
2. KV+ model: Exclusive Clip
3. GABEL model: X 1,25 Active, X-5, Snake Carbon

Kije dla grup powinny przede wszystkim praktyczne i pasować dla wielu osób. Jeśli nie macie większego budżetu na sprzęt rekomendujem kije regulowane, modele podstawowe, ale całkiem dobrze się sprawdzające.
1. GABEL Stride Vario S 9.6
2. VIPOLE Vario
3. NILS Extreme
4. VIPOLEVario

Po kursie każdy instruktor uprawniony jest do 10% rabatu (zakup kijów do Nordic Walking powyżej 300zł) na sklep.nordicsport.pl. Rabaty nie dotyczą produktów już przecenionych. Jest możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach. Zapraszamy do kontaktu i polecania sprzętu Waszym klientom.

 Doszkalanie i rozwój

Jako absolwenci Szkoły Instruktorów Nordic Sport macie możliwość ponownego (nieodpłatnego) uczestnictwa w szkoleniu instruktora. Możecie sobie przypomnieć ćwiczenia, gry zabawy, poprawić technikę. Macie 2 lata na ponowne wzięcie udziału w kursie. Dobrym pomysłem na doszkalanie jest specjalnie przygotowany dla Was kurs Instruktor Doskonały. To kurs dla absolwentów szkolenia na instruktora NW. Jeśli szukacie nowych pomysłów na treningi, nowych gier i zabaw oraz ćwiczeń to ten kurs jest właśnie dla Was! Program szkolenia i jego szczegółowy opis znajdziecie tutaj

Szkoła Instruktorów Nordic Sport ma swoją grupę na Facebooku. To miejsce, gdzie witamy nowych instruktorów. Możecie się tam przedstawiać, pochwalić osiągnięciami, dawać i otrzymywać propozycje pracy. To miejsce do wymiany doświadczeń, pytań i wszelkich kwestii związanych z NW. Zapraszam do regularnych odwiedzin. Szkołę znajdziesz tutaj

 Współpraca

Zapraszamy Was do współpracy nie tylko w dziedzinie Nordic Walking, ale też w kwestii imprez, eventów czy warsztatów. Jeśli specjalizujecie się w innych dyscyplinach, chcecie zaoferować swoje usługi na imprezach napiszcie do nas. W mailu zawrzyjcie co możecie robić, czym się zajmujecie, jakie są Wasze oczekiwania, możliwości, potrzeby i inne niezbędne do współpracy szczegóły.

 

Instruktorzy nordic walking w ruchu